چگونه زندگی بهتری داشته باشیم؟

زندگی بهتر

همه دلشان می‌خواهد که زندگی بهتری داشته باشند، اما این زندگی بهتر ممکن است از دید هرکس متفاوت باشد. به نظر شما زندگی بهتر یعنی چی؟

زندگی بهتر چیست؟

از دید شما زندگی بهتر چیست؟ و چطور زندگی بهتری خواهد داشت؟

به نظر من زندگی بهتر یعنی زمانی که ما بیشترین سعی خود را می‌کنیم تا بهترین خودمان باشیم وشاکر هستیم به خاطر همه داشته‌های دیده و ندیده شده‌ی مان. از هرآنچه در زندگی داریم رضایت کامل داریم و نهایت بهره را می‌بریم. هرآنچه در توان داریم به کار می‌گیریم تا رشد کنیم، حس و حال خوشی داشته باشیم. شاد باشیم و حسرت روزهای از دست رفته را نخوریم.

زمانی زندگی ما بهتر خواهد شد که این بهتر شدن و بهبودی همه جانبه باشد، در کار و کسب، روابط بین فردی، اجتماعی و نگرش ما نسبت به زندگی و… در ثانی این بهتر شدن زندگی باید از دید خودمان باشد و به انتظارات و قضاوت‌های دیگران نباید توجه کرد.

تصویر اول زندگی بهتر

برای داشتن یک زندگی بهتر چه کار کنیم؟

برای داشتن زندگی بهتر باید روی زندگی و رفتار خودمان کنترل داشته باشیم و زیباتر زندگی کنیم. گاهی کافیست به داشته‌های خودمان در زندگی فکر کنیم و شکرگزار آنچه داریم باشیم. تا خداوند افزونش کند. شکرگزار حتی ساده ترین و کوچکترین داشته‌هایمان باشیم، حتما نتیجه معجزه آسای آن را خواهیم دید.

و البته این شکرگزاری قطعا همراه با تلاش خواهد بود. تلاش برای بهتر شدن، تلاش برای رشد کردن و تلاش برای بهترین خودمان بودن.

شما قطعا جزء افرادی هستید که خواهان تغییر و رشد هستید. و این جای تبریک دارد.

برای اینکه زندگی بهتری داشته باشیم به ارتباط مؤثر با دیگران و انواع مهارت‌های فردی و بین فردی نیاز داریم. باید از لحظه‌لحظه حیات خود لذت ببریم. لازم است تغییر کنیم و مهارت‌های لازم را بیاموزیم.

برای تغییر نیازی نیست روزانه زمان زیادی را صرف کنید، کافیست روزانه ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان بگذارید.

این زمان را اول هر روز برای تغییر و ساختن عادت‌های خوب در نظر بگیرید.
از مهارت‌های ضروری که برای یک زندگی بهتر می‌توان نام برد پذیرش کامل مسئولیت اعمال خودمان، انتقاد نکردن از رفتار دیگران، پرهیز از بحث کردن و حسن جویی دیگران، احترام گذاشتن به نظرات دیگران و دوست داشتن دیگران ازجمله مهارت‌هایی است که ما در زندگی اجتماعی خود به آن نیاز داریم و اگر تا به حال به علت روش آموزش نادرست مهارت‌هایی رو که باید، یاد نگرفتیم و یا کمتر یاد گرفتیم حال که آگاه شدیم  به دنبال یادگیری آن باشیم. برای ارتقاء آن تلاش کنیم.

برای مثال اگر رفتار نادرستی (با ذهنیت خودمان) از کسی می‌بینیم، سریع از اون شخص انتقاد می‌کنیم درحالی‌که بهترین کار این است‌ که اول دلیل رفتار اون شخص را بدانیم. شاید بپرسید چطوری؟
جواب ساده و واضح است با سؤال کردن از طرف مقابلمان می‌توانیم دلیل کارش را بدانیم و مسلماً روی قضاوتمان و رفتار و عکس العمل‌مان تأثیر خواهد داشت.

نگرش خود را بازبینی کنیم

اغلب ما معمولاً توهم دانش داریم یعنی اینکه فکر می‌کنیم همه چیز را می‌دانیم غافل از اینکه ما خود بی‌خبرانیم. اگر دچار این مسئله هستیم باید نگرش خود را تغییر دهیم. لحظه‌ای درنگ کنیم. یا شاید بهتر باشد گاهی جا دانشی خودمان را خالی کنیم تا جایی برای یادگیری داشته باشیم. اگر این کار را نکنیم قطعا تلاش بیهوده‌ای برای یادگیری کردیم. باید با نواری خام سراغ ضبط و فراگیری برویم.

خودسازی بیشتر، زندگی بهتر

مهم نیست در حال حاضر در چه شرایطی قرار داریم مهم این است که تصمیم بگیریم بهتر از قبل خودمان باشیم و مطمئن باشیم که تصمیم داریم در بالاترین سطح زندگی خودمان باشیم. البته این اشتیاق در همه انسان‌ها وجود دارد. چه کسی را مشناسید که به دنبال بدبختی باشد و بگوید من دیگر می‌خواهم نادانی را تجربه کنم. یا دلم می‌خواهد بدتر از قبل باشم.
اگر می‌خواهیم فردی با مهارت‌های ارتباطی خوبی در جامعه باشیم. اول باید از خودمان شروع کنیم و خودمان را به بهترین سطح آمادگی جسمی، روحی، و روانی قرار دهیم. اگر می‌خواهیم روزبه‌روز سطح زندگی‌مان بهبود یابد، باید کاری را انجام دهیم که موفق‌ترین‌های آن حیطه انجام دادند تا در همه‌ی جنبه‌های زندگی‌مان رشد را مشاهده کنیم.
بازهم تأکید می‌کنم که اول از خودمان شروع کنیم. پیشنهاد من به شما یک‌روال صبحگاهی خوب است اگر شما روزتان را خوب شروع کنید بهتون قول میدم که تمام آن روز تون را بیمه کردید. پس صبحتان را باانرژی شروع کنید. این چیزی است که من خودم به شخصه تجربه‌اش کردم و نتیجه آن را دیدم.
یک ساعت زودتر از زمانی که همیشه بیدارمی‌شوید از رختخواب  بلند شوید. اگر ساعت ۹ سرکار می‌روید و همیشه ۸ از خواب بیدارمی‌شدید ساعت ۷ بیدار شوید و یک ساعت همیشه برای خودتان اختصاص دهید. شما هم به‌اندازه تمام‌کارهای روزانه که انجام می‌دهید و وقت می‌گذارید، مستحق این زمان هستید.
ورزش را در برنامه‌ی صبحگاهی‌تان بگنجانید؛ و با خواندن یک کتاب انگیزشی به خودتان انگیزه بدید؛ و همچنین تصویرسازی ذهنی می‌تواند سطح انرژی شما رو بالا ببرد و آن روز شما را بیمه کند.
در مقاله‌های بعدی از خودسازی خواهیم گفت و خواهیم آموخت که چگونه دانش، نگرش و همچنین جسم و روح خود را روزبه‌روز بهبود ببخشیم.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *